Who’s Running

Race OptionNameHometownRunning Club Name
10KNick Armstrong MoldBuckley runners
10KAmy Ashfield Buckley
10KDarren Ashfield Buckley
10KGeoff Brierley ThorntonGwydyr MC
10KGareth Denham GwernymynyddBuckley Runners
10Klee jones HawardenDeeside AAC
10KSteven Hayes HawardenDeestriders
10Kcolin barnard Chester
10KDavid Nalder Ellesmere PortEllesmere Port RC
10KIan Gibson Oswestry
10Kpaul hancock SandbachSouth Cheshire harriers
10Kmike roberts gwernaffieldDeestriders
10KNigel Cooper Mold
10KMags Pennington Betw-Y-Coed
10KMarcus Watkin Hawarden
10KJon Seymour Betws-Y-CoedGOG Triathlon
10KChristopher Hollinshead StaffordCannock & Stafford AC
5KEmma Hollinshead StaffordCannock and Stafford
10KJosef Hayes HawardenBuckley Runners
10KLeah Williams Denbigh
10KNicholas Gill Wirral
10KStephanie Bouckley Shotton
5KChrissie Small Hope
10KCeri Cook MoldBuckley RC
5KLucy Edwards Chester
10KJoe Bickerton Wrexham
10KHelen Sale Flintshire
5KHayley Horswill Connahs Quay
10KJACK IFFLA TYWYN
10KAndrea Hill Cilcain
10KAndrew Barnard MoldBuckley Runners
5KCraig Ottolini Market DraytonMarket Drayton Running Club
5Kjames simpson NantwichSOUTH CHESHIRE HARRIERS
10KKyle Jones Mynydd isa
10KPeter Jones HolyheadCybi Striders
10KJohn Stephens Mold
10KJulie Oldbury Mold
10KLaurie Bridle Shrewsbury
10KHugo Iffla TywynBro Dysynni Athletics Club
10KLaura Cooper Ewloe
10Kdominique Townsend Penisarwaun
5KAndrea Prior Flint
10KIan Longbottom Bala
5KBenjamin Smithers Ben SmithersRed Rose Road Runners
10KBen Smithers Ben SmithersRED ROSE ROAD RUNNERS
10KEmma Feather Chester
5KAlan Stringer Mold
10KBen Marfleet Ruthin
10KSharon Clisham Mold
10KGareth Vale Mold
5KConnor Bolton Big Cedar
10KJames Wayte Buckley
10KKathy Iffla TywynBro Dysynni
10KGareth Henshall Rhuallt
10KChristine powell hattersley hyde cheshirehyde village striders
10KJohn Houghton Runcorn
10KLee Reynolds Connah's quay
10KCheryl Carr Broughton
10KGary Bebbington Chester
10KPaul McManus MoldBuckley RC
10KJames Driver Wirral
10KJan Parry Mold
10KMalcolm Parry Mold
10KChris Wynn Rowen
10KIan Kelly Pantymwyn
10KWayne Cridge Mold
10KShaun Partington WrexhamWrexham aac
5KIan Ferguson Mold
10KSean cunningham Bebington
10KGerallt Owen Llaneurgain
10KLily cunningham Mold
10KAnn-Marie Fauset Connah's Quay
5KJade Mulick Godley, Hyde
10Kkaren mulick godley hydehyde village striders
10KBernadette Pedder YesChester Triathlon Club
5Kstephen pearce Mold
10KBob Freeman Great SuttonWest Cheshire AC
10KIan Jones DenbighDenbigh Harriers
10KAbbi Kaye Abbi
10KPaul Chamberlin Chambo
10KElaine Kaye Kaye
10KLucy Douglas Oakenholt
5KEllie Davies Buckley
10KDebbie Davies Buckley
10KBeth Jones Denbigh
10KDavid Roberts Wrexham
10KZoe Samuels Wrexham
10KDawn Price Broughton, Chester
10KFiona Coke Wrexham
10KJamie Hulse Ruthin
10KLuke Roberts Ruthin
10KJay Hill Mold
10KWyn Jones Pantymwyn, Nr Mold
10KHarry Phillips Mold
10KRhys Hughes Denbighshire
10KTasmyn Griffiths Mold
10KJames Guilfoyle Buckley
10KGaynor Phillips Mold
10KHelen Barsby Pantymwyn, Nr Mold
10KZak Richards Wrexham
10KClare Holland Wrexham
10KAbigail Ralph Henllan, Denbigh
10KBrittany Dean Connahs Quay
10KRobert Clarke Rhosesmore
10KAnthony Owens Wrexham
10KGrant Beaven Mold
10KDylan Ashfield Buckley
10KCharlie Roberts Buckley
10KBen Morgan Ruthin
10KJason Ashfield Buckley
10KCarl Jones Mold
10KSophie Williams Hawarden
10KRichard Samuels Mynydd Isa
10KDavid Lee Connah's Quay
10KSteve Morgan Denbighshire
5KCaroline Roberts Staffordshire
10KSorin Tudorut Wrexham
10KNicola Price Mold
10KFiona Black Mold
10KHazel Bainbridge Buckley
10KClaire Wynne Pant Asaph
10KPaul Sabin Staffordshire
10KJanet Major Plas Y Nant
10KEmilia Hyla-Rahnefeld Wrexham
10KHarri Vaughan Denbighshire
10KJohn Vaughan Denbighshire
10KSam Torr Chester
10KJules Hawkins Mynydd Isa
10KHelen Newhill Buckley
10KDave Morgan Denbighshire
10KAndrew Baker Rhos on Sea
5KRheagan Edwards Rheagan EdwardsDeeside AAC
10KIZA WANAT IZULEK
10KDaragh Reynolds BangorGOG Triathlon Club
10KNeil Williams rhuddlan
5KVictoria Ford Wrexham
10KPaul Ford Wrexham
10KChloe Roberts Ruthin
10KTony Bebb Mold
10KAlice Denholm Ewloe Green
5KIolo Hughes Rhewl
5KLaura Pickering Denbigh
10Kkeiron Shone Wrexham
10KRobert Lewis Harlech
10KSam Hughes Wrexham
5KLauren Groom Wrexham
10Kdavid billington davidcybi striders
10KJoe Amos Connahs Quay
10KTracy Rogers Connahs Quay
5KAnne Davies FLINT
10KRwth Powl-Jones Talybont
5KDian Bennett Flint
10KStephen Davies Mold
10KNino Molica-Franco Buckley
10KAds Wills Mold
10KColin Davies AltrinchamAltrincham & District AC
10KMargaret Ludden BuckleyBuckley Runners
10KChristine Bassindale Preston
10KSimon Coates York
10KGareth Jones Buckley
10KZoe Knight Manchester
10KToni Jenkins Wrexham
10KCatherine Roberts Mold
10KZoe Roberts Holywell
10KLucy Ingham Connah's Quay
10KGareth Roberts Holywell
10KLouise Decourt Llangollen
10KJack Morgan Connah's Quay
10KHelen Cunningham Helen Cunningham
10KShannon Cunningham Shannon Cunningham
10KRachel Keenan Wrexham
10KColin Martin Colin
10KSammy Guy Connahs quay
5KShauna Roberts Wrexham
10KNeil Thomas Shrewsbury
10KKeith Ivens ChesterChester Road Runners
10KJohn Wright Wallasey
10KJo Beevers Broughton
10KJay Jennions BuckleyDeestriders RC
10KIain Davies-Moore MoldWelsh Fell Runners association
10KHuw Llewelyn Jones Bangor
5KSue Davies Connahs quay
10KFfion Jones Bangor
10KJames Ashbee Sealand
10KMark Tooze Shrewsbury
10KSean Robinson Buckley
10KNina Robinson Buckley
5KVinny Spillane Ruthin
5KSonia Morris Bangor
10KPaul Ellis Bangor
5KPatricia Copakova Patricia Copakova
10KKyle Fairclough TarporleySouth Cheshire Harriers
5KChris Wiseman Chris Wiseman
10KClaire Last Drury
5KMatthew Pearson Wrexham
5KHayley Pearson Wrexham
10KBen Grundy Mold
10KSarah James Bethel
10KCameron Weir Frodsham
10KBeryl Weir Frodsham
5KJonathan bagnall Wrexham
10KJacky Garnett Treuddyn
10KDiane Cannon Treuddyn
5KJames Jones Mynydd IsaDeeside aac
5KMark Blakemore Flint
10KRhys Griffith St Asaph
10KArtur Klus Amlwch
10KPeter Moore Amlwch
5KTina Blakemore Flint
5KMichelle Prior Flint
10KLisa Dafydd DenbighDenbigh Harriers
10KGlyn Williams Mold
10KGillian Cowan-Williams Mold
10KPhilip Smith Ffrith
10KJohn Hughes Connah's Quay
10KSali Powell DenbighDenbigh Harriers
10KTim Joy MoldBuckley Runners
10KKaren Mawditt Market DraytonMarket Drayton
10KArian Hamilton Chester
10KRachel Shipley LLANDUDNOAbergele Harriers
10KMandy Owen LlandudnoNorth Wales Road Runners
10KSimon McCormick Ewloe
10KTrina Sharrocks Conwy
10KMaria Vicars-Harris Conwy
10KAdrian Barsby Mold
10KCharlotte Rose Wilton-Jones Conwy
10KDarren Dentith Colwyn Bay
10KMichael Dunning Pentre
10KAndrew Roberts Colwyn BayGog triathlon club
10KDave Sutton Mold
5KAnnamarie Taylor Holywell
5KDeclan Hold Holywell
5KHannah Lees Hill Charleseworth
5KEllen Lees Hill CharlesworthEast Cheshire Harriers
10KBethan Jones-Owen Llandyrnog
10KFrancesca Hutcheson ShrewsburyShropshire Shufflers
10KDavid Jones Bangor on Dee
10KKaye Chambers Connahs Quay
10KSian Meirion Mold
10KAlex Mckee Holywell
10KNan Roberts Colwyn BayGog triathlon club
5KSiwan Jones Ruthin
10KLucy Mullin Penyffordd
10KAndrew Schofield Buckley
5KHannah Rogers Buckley
5KCharlotte Lewis Buckley
10KIan Hogg Buckley RunnersBuckley Runners
10KHELEN MOSSMAN PENYFFORDD
10KJo Freeman JoBuckley RC
10KAmy-Louise Belcher Chester
10KVaughn Baynes Broughton
10KRachel Bowyer Oswestry
5KKate Morgan Connah's Quay
10KAlun Jones Penyffordd
5KTrish Hughes Trish Hughes
10KStuart Dean Wrexham
10KJanette Greenhalgh Rhyl
10KDarren Low Connahs Quay
10KDavid Griffiths LiverpoolPenny Lane Striders
10KBen Amesbury North Ballachulaish
10Kyvonne williams-amesbury Mold
10KAndy Harvey BuckleyBuckley Runners
10KSteve Blakesley Rhosesmor
10KLaura Hukin ChesterChester road runners
10KGary Richards Wrexham
10KFrancis Parry Roberts Fachwen
10KJohn Cooper Mold
10KLeanne Ratcliffe Runcorn
10KAndy Griffiths Mold
10Kdiane onslow wrexham
10KRachel Kendrick Penyffordd
10KCraig Billington Buckley
10KClaire Kitchen BroughtonBuckley Runners
10KHelen Robertson CHESTER
5KJude Prince Chester
10KAndy Prince Chester
10KJoe Pedder MoldDeestriders
10KSusan Pemberton Buckley
10KNicola Sciarrillo Mold
10KRoxanna Woodward ChesterChester Road Runners
10KShan Woodward Mold
10KTryphena Bolton Connah's Quay
5KReda Maleckiene Greenfield
10KSteve Ransley Saltney
10KEvelyn Aindow MoldBuckley
10KMark Aindow MoldBuckley
5KRichard Lee Mold
5KNatasha Lee Mold
10KEurona Jones Wrexham
10KStephen Parry ShottonDeeside AAC
10KLinda Edwards Bala
10KKevin Jones Buckley
5KEmily Bancroft Prestatyn
5KKieran Bryan Prestatyn
10KJamie Richards Ashton Under Lyne
10KMike Sealey Mold
5KStephanie Hollins Market DraytonPotters Trotters
5KMandy Lodge Wrexham
10KSvajune Klimantaviciene Holywell
5KSebastian Bagnall Wrexham
5KAdrian Hyde wrexham
10KJon Bird Whitchurch
10KTracie Brookes Whitchurch
10KCeri Davies Chester
10KLisa Wilkes Droylsden.Hyde Village Striders
5KAlun Williams Pontypridd
10KHelen Dolby PenyfforddChester Road Runners
10KAdam Funnell Mynydd isa
10KOlivia jayne Larkin Mynydd Isa
10KJames Buckley Penyffordd
10KRoss Sullivan Crewe
5KCeri Jones Ruthin
10KPaula Roberts Llandudno junction
10KAlan Myler WidnesWidnes Running club
10KPaul Grainger Chester
10KRich Warburton Wrexham
10KAndrea Tighe HydeHyde village striders
5KPatrick Kelly RhuddlanGOG Triathlon
10KRebecca Williams Holywell
10KDebbie Jones Holywell
10KAlison Arnold Penyffordd
5KHelen Bichard Chester
5KSali Edwards Yr Wyddgrug
10KPaula Hughes Chester
10KKent Humphreys Wrexham
10KPaula Gibson Chester
10KDawn Owen Mold
10Kjohn langford mold
10Klyn langford mold
5KEilleen Bartlett Connah Quay
5KHelen Bartlett Newcastle upon Tyne
10KNicola Cunningham Wrexham
5KCara Llewellyn Evans Ellesmere Port
10Kpeter guy mold
10KELLEN WILDER PENYFFORDD
10KSteve Cooke Ruthin
5KJane Edwards Mold
10KCharlie Croasdale Penyffordd
10KDarren Blazier BodelwyddanAbergele Harriers
5KCarly McKay Chester
5KKaron Crocombe Chester
10KShelly Jones Hawarden
10KIwan Roberts Buckley
10Kjoanna ward Y Fflint
10KDaniel Jones Mold
10KHanna Daly Buckley
10Kivan pitman WIRRAL
10KTim Guy Wrexham
5KLynnette Ketchell Chester
10KPaul Strachan Chester
10KRachel Williams CHESTER
10KAntony Smith Little SuttonEllesmere Port RC
10KAnnette Jones Hawarden
10KSarah Birch Hawarden
10KThea Kongsmo Manchester
10KPadraig Joseph Goggin Manchester
10KMichael Williams Elton
10KSimon Cartwright Hawarden
10KScott Drew Wrexham
10KCLIFF HUGHES RHYL
10KMelissa Woodall ELLESMERE PORT
10KAndy Pennell StockportBramhall Runners
10KSarah Leatherbarrow StockportBramhall Runners
10KMichael Cooper Connah's Quay
10KSion Oneil Flint
5Ksteve coleman MANCHESTERAstley Tyldesley road runners
10Ksteve coleman MANCHESTERAstley Tyldesley road runners
10KTom Duckers Pen y ffordd
10KRob Duckers HothChester Triathlon Club
10KDavid Pughe Mold
10KLouise Baker Mollington
5KBecky Matson Mold
10KClaire Howells Wrexham
10KCeri Bairstow Connah's QuayBuckley Runners
10KDaniel Cooke Ruthin
10KClaire Thompson Buckley
10KPaul Hughes Caergwrle
10KRebecca Pridmore Pridders
10KJo Bowers Penyffordd
10KScott Nixon Mold
10KAndrew Birch Oswestry
10KRachel Davies Penyffordd
10KJenny Alexander Hoole
10KCraig Hughes Buckley
10KNick Blackburn Helsby
5KMark Gore Llandinam
10KSimon Doherty Ruthin
10KHannah Lea Chester
10KJude Morton Mold
10KLinda Drayton Mold
10KDafydd Williams Aberdaron
5KSimon Jones Holywell
5KHuw Capper Holywell
10KBethan Ballinger Penyffordd
10KAlan Carney Penyffordd
10KJames Pickering Oswestry
10KVal Williams Mold
10KJoanna Turner Flint Mountain
10KAndrea Howitt Chester
10KStefano Cosentino Chester
10KPaul Ashton Chester
10KMatt Stevenson-Dodd Northop
10KSarah Cordingley Welshpool
10Kwilliam bridge Deeside
10KJames Turner Flint
10KAnna Bassett Mold
10KAndy Jones WrexhamWrexham AAC
10Kkayleigh edwards Wrexham
10KRhian Wayte Buckley
10KChris Bradley Liverpool
10KShaun England Flint
10KTom Sirett Ellesmere PortEllesmere Port RC
10KDave Bennett Ellesmere PortEllesmere Port RC
10KKelly Jones MoldBuckley RC
10KSeth Jones Chester
10KAngela Jones Kendal
10KSally Bromilow West Kirby
10KCeris Emanuel Ruthin
10KSam Kelly Buckley
10KKathryn Conway Connahs Quay
10KDave Stephens Gwernaffield
10KSusan Ridings GwernaffieldBuckley Running Club
10KAndy Whitmore Shotton
10KAlun Bevan Holywell
10KAnn Frost Rhyl
10KEdd Flynn FlintDeestriders RC
10KGethin Jones Llandudno JunctionNorth Wales Road Runners
10KSue Bennett Hawarden
10KRuth Jones Ewloe
10KAndrew Charlesworth MossleyMossley afc running club
10KJoanne Edgerton ManchesterMossley AFC
10KPeter Barnes ChesterWest Cheshire AC
10KIrene Blount Northop Hall
10KSarah Budden Ewloe
10KCymon Hughes Flint
10Kjake smith buckley
10KAdam Butler Buckley
10KDave Watson Buckley
10KMichelle Farrell Tal y Bont, Conwy
10KFfion Hughes Mold
10KNeil Stanley Connahs QuayWrecsam Tri
10KHannah Stanley Connahs Quay
10KEddie Naisby Ruthin
10KJoe Morrissey Connahs Quay
10KBernard Brown St Helens
10KHarriet Evans 5 Thomas Cottages
10KMelvyn Cole AlsagerSouth Cheshire Harriers
10KLesley Cole AlsagerSouth Cheshire Harriers
10KRachael Wheldon Rachael
10KDavid Bennett David
5KNicola White Manchester
10KAnn Burt-Williams Chester
10KDavid G Hughes Hope
10KPaul Francis Ewloe
10KEleanor Francis Ewloe
10KSimon Quick Broughton
10KStephen Williams Rhostyllen
10KTom Williams Wrexham
10KMelanie Devine Broughton
10KRebecca Ward penmaenmawr
10KGeraint Ward Penmaenmawr
10KGwydion Williams Mold
10KJames Smith MOLD
10KHanna Turner Buckley
10KSarah Jane Rowlands Penyffordd
10KShelley Connolly Penyffordd
10KGraham Roberts Bodfari
10Kleah bradshaw-williams brymbo
10KJamie Yule Carrog
10KIestyn Ingman Drury
10KLuke Crofts Shotton
10KClaire Finch Mold
10KSarah Parry Holywell
5KKay Cottrell Llangollen
10KKay Roberts Mold
10KMark Morrelle Mold
10KPaula Tudor Wrexham
10KPeter Anthony SIMM Pontybodkin, MOLD
5KAlyson Winn Wrexham
10KJulie Wright Bettisfield
10Ksheila barber chester
10KIan Deegan-Munro Wrexham
10KVictoria Joyce Bagillt
10KAlwenna Joyce Corwen
10KHannah Joyce Bagillt
5KShannon bonar gwernymynydd
5KCarl Bowen Newtown
10KAnthony Spruce Ant
5KSadie Cox Conwy
5KDon Hale DeganwyNorth Wales Road Running Club
10Kchezza corran Holywell
10KAshleigh Kitchiner Northop Hall
10KColin Fisher Mold
10KSharon Jones Mold
10KMartin Wynn Oswestry
10KMark Evans OswestryOswestry Olympians
10KJulie Brace Mold
10KClare Wilson Wrexham
10KStewart Edney Rhyl
10KSusan Formstone DeesideBuckley RC
10KNia Jones Mold
10KChristy Illman Rhyl
10KAlex Wright Benllech
10KLara Wright Bangor
10KMark Gallagher Chester
10KAndrew Jones Chester
5KMatthew Shone StockportStockport Harriers & AC
5KAdele Shone Stockport
10KBill Shone StockportStockport Harriers & AC
10KAdam Jones Farndon
10KNick Foxley Hope
10KDenise Droog Mynydd Isa
10KJohn Roden Wrexham
10KAmy Savage Buckley
10KPauline Savage Wrexham
10KHolly Savage Buckley
10KEddie Tudor Wrexham
10KKerry Ottley-Jones Holywell
5KRachel Lewis Liverpool
10KLee Edwards Wrexham1977
10KGareth Johnstone LancasterFylde Coast Runners
10Kmarc jones Mold
10KTrudi Parry Greenfield
10KNeil Bradbury Chester
10KStephen Thomas Hawarden
5KKelly Bailey Broughton
10KKaren Bevan Holywell
5KCarol Cass Treuddyn
10KSarah Grant Ellesmere
10KKatherine Middleton Anglesey
10KChris Birch ConwyAbergele Harriers
10KChris James Wrexham
10KCeri James Wrexham
10KDyfrig Hills Rhydtalog
10KKelly Rogers Mold
10KSteph Brown FlintshireBuckley Runners
10KBecks Brown DeesideBuckley Runners
10KMichelle Alli Broughton
10KJoseph Alli Broughton
10KDonna Culff Northop HallBuckley RC
10KPaige Swift Connahs Quay
10KRob Batterbee Rhyl
10KLisa Martin Buckley
10KAndy Jones WrexhamWrexham AC
10KSasha James Buckley
10KLinda Walker Mold
10KPenelope Burnett Buckley
10KChloe Morgan Pantasaph
10KEllen Stephens Hope
10KDeborah Robinson Mold
10KJordan Robinson Mold
10KLowri Wilson Llangollen
10KTracey Jones Wrexham
10KBrian Roberts Bodorgan
10KJames Wilson West Kirby
10KLee Wright Deeside
5KChrissy Jones Denbigh
10KCeri Wright Mold
10KJean Hughes Rhosesmor
10KKathryn Evernden Yr Wyddgrug
10KLucy Davies Mynydd Isa
5KHannah Jowett Llandudno
5KDreinert Emma Buckley
10KTygue Cullen Ewloe
10KTamara Cullen STOURPORT-ON-SEVERNBlack Pear Joggers
10KLuke Phillips Rhyl
10KKirstie Phillips Rhyl
10KAaron Farmer Merthyr Tydfil
10KKirsten Burnett Mold
10Krhian burnett Mold
10KNathan Burnett Mold
10KTaylor Robinson Mold
10KCerys Sheridan Cross Hands
5KDonna Pritchard Wrexham
5KJanice Bellis Buckley
5KLee-ann Davies Nannerch
5KRebecca Bonner Wrexham
5KSian Sheady Wrexham
10KSarah Black-Smith BuckleyThunder Runners
10KTracy Marshall Wrexham
10KJoanne Garzoni ChesterThunder Runners
10KTracey Robertson Little Surton
10KVicky Warburton Wrexham
5KAled Williams Wrexham
5KAnita Cirule Wrexham
5KKatie Walker Llanymynech
5KSammy Davies Oswestry
10KPaul Muncey Paul munceyBuckley running club
10KRebecca Williams London
10KSteve Bullows StalybridgeHyde Striders
10KSteven Williams Afonwen
10KTracy Waters Mold
10KGraham Wild BirkenheadBirkenhead ac
10KCraig Vaughnley PensilvaEast Cornwall Harriers